وزن رولیک

وزن رولیک

نوار نقاله ها جایگاه ویژه در تولید و جا به جایی قطعات و مواد برای خود در صنایع و انبار ها باز نموده اند چرا که از لحاظ اقتصادی هیچ روشی مناسب تر چه از نظر هزینه و چه از نظر سرعت انتقال در رقابت با نوار نقاله ها نمی باشد. نوار نقاله ها به ویژه برای مسافت های طولانی بسیاری نقش کلیدی در جا به جایی  ایفا می کنند.

نکته حائز اهمیت کیفیت قطعات و ساخت نوار نقاله ها می باشد. کیفیت ساخت بالا باعث می شود که نوار نقاله بتواند عمر طولانی تری داشته و از متوقف نمودن خط در مدت زمان های کوتاه جهت تعمیرات بکاهد.

وزن باری که بر روی نوار نقاله قابل تحمل است بنا بر موارد گوناگون استفاده متفاوت است و برای هر مورد خاص بر اساس میزان وزن باری که باید روی آن قرار بگیرد و همچنین سایر ویژگی ها نظیر عرض و طول نوار نقاله به صورت جداگانه محاسبه می شود.نوار نقاله مناسب بر اساس ویژگی های یاد شده  انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرد.میزان باری که بر روی نوار نقاله حمل می شود تاثیر بسیاری در انتخاب رولیک و پایه رولیک دارد.

در استفاده و تولید قسمت های مختلف نوار نقاله ، طراحی بهینه قطعات پارامتر مهمی می باشد به این صورت که از یک سو باید دارای عمر و کارایی بالایی باشد و از سوی دیگر طراحی و ساخت نامناسب با سنگین بودن بیش از حد اجزا مانند رولیک ،خود باعث کاهش عمر و کارایی نوار نقاله می گردد. همچنین وزن رولیک و قطعات نوار نقاله در سازه هایی که از زمین فاصله دارند و در ارتفاع مورد استفاده قرار می گیرند باعث ایجاد وزن اضافی و چالش کشیدن طراحان در به کارگیری از سازه های مختلف و افزایش هزینه ها را در بر خواهد داشت.

اشتراک گذاری:
 مدیر وبسایت

درباره مدیر وبسایت

مدیریت وبسایت مجموعه رهاورد