خرید رولیک بانسبت هزینه به بازده بهینه

نمودار نسبت هزینه به بازده

          آنچه مسلم است همیشه در هنگام خرید قیمت مولفه بسیار تاثیر گذاری است به ویژه هنگامی که تنوع در محصولات و فروشندگان بالا باشد. در دیدگاه اول و پایه در خرید ، مشتری در پی خریدی است که نیازش را بر طرف نموده و کمترین قیمت را دارا باشد. در این دیدگاه مشتری کمترین مبلغ را پرداخت می نماید تسری این نوع خرید در شرکت ها سیستم مناقصه ها و استعلام ها می باشد که به صورت ساده پایین ترین قیمت را برنده اعلام می نمایند مشکل عمده این نوع خرید عدم وجود جایگاهی برای کیفیت محصول یا خدمت خریداری شده می باشد. در نوع دیگر خریدار با توجه به مولفه های تاثیر گذار در کیفیت از فروشندگان قیمت را بر اساس لیست کیفی ارائه شده مطالبه می نماید تا مشکل مناقصه های نوع اول را بر طرف نماید. اگر چه این روش برخی کاستی ها ی نوع اول را بر طرف می نماید اما همچنان کاستی هایی دارد. نوع دیگر تضمین کیفیت عملکرد خریداری شده می باشد در این نوع فروشنده علاوه بر مطابق لیست کیفی پیشنهاد نمودن به تصمین عملکرد کاالا یا خدمت فروخته شده نیز می پردازد یا پیشنهاد خارج از لیست شما ارائه نموده و کیفیت آن را تضمین عملکرد تایید می نمایید. با این وجود این افزایش قیمت تا جایی با افزایش کیفیت  قابل قبول است که توجیه اقتصادی داشته و متناسب با توان خرید خریدار باشد.

نمودار هزینه بازده یا cost/performance  نموداری است که میزان افزایش بازده را با افزایش قیمت ارائه می نماید این نمودار در ابتدا به صورت نمایی رشد می کند و سپس رشد آن کم شده تا پس از یک نقطه این رشد از رشد خطی نیز کمتر می شود اصلاحا این نقطه ، تقطه بهینه خرید است که بیشترین بازده نسبت به قیمت را برای خریدار فراهم می نماید.

گروه صنعتی رهاورد در راستای حمایت از مشتریان خود همواره سعی دارد تا  با ارائه قیمت های مناسب به همراه کیفیت ، خریدی در نزدیک نقطه بهینه هزینه -بازده برای مشتری فراهم نماید. این نکته به ویژه در ساخت محصولاتی چون انواع درام ها ، رولیک های ضربه گیر و رولیک های سنگین با طول بلند بسیار شاخص می باشد. قطعات با کیفیت به همراه ساخت مناسب باعث می شود تا خاموشی های نوار نقاله ها حداقل شده و قطعات دیرتر نیاز به تعمیر و تعویض پیدا کنند.

اشتراک گذاری:
نادر وهاب

درباره نادر وهاب

مدیریت مجموعه رهاورد