نمودار و نسبت هزینه به بازده در خرید رولیک

نمودار نسبت هزینه به بازده

          آنچه مسلم است همیشه در هنگام خرید قیمت مولفه بسیار تاثیر گذاری است به ویژه هنگامی که تنوع در محصولات و فروشندگان بالا باشد. در دیدگاه اول و پایه در خرید ، مشتری در پی خریدی است که نیازش را بر طرف نموده و کمترین قیمت را دارا باشد. در این دیدگاه مشتری کمترین مبلغ را پرداخت می نماید تسری این نوع خرید در شرکت ها سیستم مناقصه ها و استعلام ها می باشد که به صورت ساده، پایین ترین قیمت را برنده اعلام می نمایند مشکل عمده این نوع خرید عدم وجود جایگاهی برای کیفیت محصول یا خدمت خریداری شده می باشد. در نوع دیگر خریدار با توجه به مولفه های تاثیر گذار در کیفیت از فروشندگان قیمت را بر اساس لیست کیفی ارائه شده مطالبه می نماید تا مشکل مناقصه های نوع اول را بر طرف نماید. اگر چه این روش برخی کاستی ها ی نوع اول را بر طرف می نماید اما همچنان مشکلاتی وجود دارد . نوع دیگر تضمین کیفیت کالا یا محصول خریداری شده می باشد در این روش فروشنده علاوه بر ارائه محصول مطابق با لیست ویژگی های پیشنهادشده توسط مشتری به تضمین عملکرد کالا یا خدمت فروخته شده نیز می پردازد و یا پیشنهادات خود را در راستای بهتر بر طرف نمودن نیازهای مشتری ارائه نموده  و کیفیت محصول  را تضمین می نماید. شایان ذکر است همانطور که نگاهی تک بعدی تنها از دریچه قیمت در خرید تصمیم بهینه نمی باشد، کیفیت برتر نیز می بایست در چهارچوب قیمت مناسب برای مشتری فراهم گردد.

نمودار هزینه بازده یا cost/performance  نموداری است که میزان افزایش بازده را با افزایش قیمت ارائه می نماید این نمودار در ابتدا به صورت نمایی رشد می کند و سپس رشد آن کم شده تا پس از یک نقطه این رشد از رشد خطی نیز کمتر می شود اصطلاحا این نقطه ، نقطه بهینه خرید است که بیشترین بازده نسبت به قیمت را برای خریدار فراهم می نماید.

گروه صنعتی رهاورد در راستای حمایت از مشتریان خود همواره سعی دارد تا  با ارائه قیمت های مناسب به همراه کیفیت ، خریدی در نزدیکی نقطه بهینه هزینه -بازده برای مشتری فراهم نماید. این نکته به ویژه در ساخت محصولاتی چون انواع درام ها ، رولیک های ضربه گیر و رولیک های سنگین با طول بلند بسیار شاخص می باشد. قطعات با کیفیت به همراه ساخت مناسب باعث می شود تا خاموشی های نوار نقاله ها حداقل شده و قطعات دیرتر نیاز به تعمیر و تعویض پیدا کنند.

اشتراک گذاری:
 مدیر وبسایت

درباره مدیر وبسایت

مدیریت وبسایت مجموعه رهاورد