انواع رولیک های مخروطی و کاربرد آنها

رولیک مخروطی

رولیک های مخروطی (Conical roller) یکی دیگر از انواع رولیک های موجود در بازار می باشند که بر اساس نیاز در اندازه ها و سایز های مختلف تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند . همچنین می توان برخی از رولیک های مخروطی را به صورت کاملا تخصصی  بر اساس سفارش و مطابق با ویژگی های  هر نوار نقاله ساخت تا بتوان هر چه بهتر نیازهای مشتریان را برطرف نمود. رولیک های مخروطی در صنایع و معادن کاربردهای مختلفی دارند که از رایج ترین آنها استفاده در محل  اتصالات نوار ها ،  تغییر جهت امتداد نوار نقاله  و کیسه برگردان را می توان نام برد.

رولیک های مخروطی همانطور که از اسم شان پیدا است دارای ظاهر مخروطی می باشند و بدنه ی آن ها در قسمت پایینی قطورتر و در قسمت بالایی از قطر به میزان قابل توجه ایی کاسته می شود .

جنس رولیک مخروطی

رولیک های مخروطی بامتریال های متفاوتی از جمله فلز ، پلی اتیلن ( تفلون ) و ... تولید می شوند. در برخی از رولیک ها،  بدنه فلزی به همراه روکش هایی از جنس لاستیک یا پلی اورتان و در برخی دیگر بدنه با جنس کاملا متفاوت نظیر بدنه تمام پلی اتیلن  مورد استفاده قرار می گیرد . مجموعه ی گروه صنعتی رهاورد ، تمرکز خود را بر روی  تولید رولیک مخروطی از جنس پلی اتیلن قرار داده است. قدرت بالا در تحمل وزن نوارنقاله ، سایش پایین و در نتیجه عمر طولانی و همچنین ضریب انتقال حرارت پایین که باعث جلوگیری از انتقال دما به بلبرینگ ها می گردد، از مزایای عمده رولیک های مخروطی پلی اتیلنی می باشد.

اشتراک گذاری:
 مدیر وبسایت

درباره مدیر وبسایت

مدیریت وبسایت مجموعه رهاورد