اصفهان نگین صنعت در ایران

اصفهان ، کلان شهری تاریخی و گردشگری در مرکز ایران و مرکز استان اصفهان است . این شهر سومین شهر پرجمعیت ایران پس از تهران و مشهد ، یکصد و شصت و پنجمین شهر پر جمعیت جهان و نهمین شهر پرجمعیت قاره آسیا به شماره می رود . اصفهان همچنین چهاردهمین کلان شهر پرجمعیت خاورمیانه است .

با توجه به منابع آماری در سالهای 1387 الی 1395  این استان همواره یکی از استانهای پیشرو در زمینه سرمایه گذاری و گسترش صنعت بوده به گونه ای که همواره توانسته با افزایش ارزش افزوده بخش صنعت ، محلی مناسب برای رشد صنایع به ویژه صنایع سنگین باشد .

از صنایع فعال در اصفهان می‌توان به شرکت‌های بزرگ هواپیما سازی ایران ، مجتمع فولادمبارکه ، پالایشگاه نفت اصفهان ، صنعت اپتیک اصفهان ، پلی اکریل و ذوب آهن اصفهان اشاره کرد . صنعت طلا در اصفهان بیشترین کارگاه و بزرگ ترین کارخانه های طلای ایران را در خود جای داده است . صنایع دستی متعدد اصفهان نیز از دیرباز یکی از پایه‌های اقتصاد اصفهان بوده است .

براساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، استان اصفهان با کسب نمره 65 / 1004 به عنوان رتبه اول توسعه یافتگی صنعتی، معدنی و تجاری کشور بالاتر  از استان های تهران و خراسان رضوی و به عنوان یکی از مهمترین قطب های اقتصادی کشور معرفی شده است .

اشتراک گذاری:
 مدیر وبسایت

درباره مدیر وبسایت

مدیریت وبسایت مجموعه رهاورد